29 12 2016
Європейські правила транзиту товарів

В рамках системної реформи митниці зроблений перший крок для впровадження в Україні європейських правил транзиту товарів.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду за поданням Міністра фінансів Олександра Данилюка, як повідомляє офіційний сайт Мінфіну України. Прийнятий проект Закону передбачає внесення змін до Митного кодексу щодо приведення транзитних процедур у відповідність з європейськими стандартами, а саме - Конвенції про єдиний режимі транзиту і Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі товарами.

Зокрема, планується використання в Україні окремих типів митних декларацій, аналогічних тим, що використовуються в ЄС для процедури спільного транзиту при торгівлі між договірними сторонами Конвенцій. Також передбачається здійснення в Україні митних формальностей з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, заснованих на європейських технологіях і які функціонують на міжнародному рівні.

Ухвалення законопроекту дасть Україні можливість використання загальної транзитної процедури Європейського економічного співтовариства і Європейської асоціації вільної торгівлі. Введення європейських правил транзиту товарів є також одним із зобов'язань України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Ухвалення законопроекту дозволить Україні розпочати процес впровадження в Україні європейських правил транзиту товарів, який повинен завершитися офіційним запрошенням про приєднання до вказаних Конвенцій.

Згідно з повідомленням Мінфіну, участь України в єдиному режимі транзиту матиме ряд переваг:

  • Гарантії, видані українськими банками, будуть дійсні на території всіх Договірних сторін Конвенцій.
  • Відсутність необхідності декларування експортних товарів на кордоні ЄС (це буде здійснюватися в Україні, при експортній відправці).
  • Вирішується питання обміну інформацією про товари, що переміщуються через спільний кордон України та країн-членів ЄС.
  • Застосування європейських транзитних правил дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію і єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення і здешевлення товарів, від якого виграють усі учасники ланцюга поставки - експортери, перевізники, імпортери.
  • Українська митниця, в свою чергу, також зменшить кількість митних формальностей, необхідних для контролю за транзитними переміщеннями, і буде отримувати від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону.

За матеріалами: УНІАН