03 10 2018
Контейнерний поїзд на Київ від Одеського порту та Укрзалізниці.

Як повідомили у групі залізничних операцій головної диспетчерської адміністрації порту, 1 жовтня у свій перший рейс вирушив контейнерний поїзд №№1182/1181 за маршрутом «Одеса-Порт» - «Київ-Ліски» - «Одеса-Порт» у складі 40 фітингових платформ. За графіком поїзд буде відправлятися щотижня з Одеси по понеділках о 18-29 з прибуттям до пункту призначення о 14-30 наступної доби. Відправлення з Києва планується щонеділі о 10-30 з прибуттям на станцію Одеса-Порт о 05-53 понеділка.

 

Столичний напрямок - це вже четвертий регулярний контейнерний маршрут з Одеського порту, який у 2018 році організували ПАТ «Укрзалізниця» спільно з адміністрацією порту та двома операторами контейнерних терміналів - ДП «КТО» і ТОВ «Бруклін Київ Порт». До цього були запущені блок-трейни в напрямку Івано-Франківська, Дніпра і Харкова.

 

В оприлюдненому сьогодні прес-релізі ПАТ «Укрзалізниця» керівник залізничного відомства Євген Кравцов підкреслив, що тривалість доставки контейнерних вантажів у складі контейнерних поїздів становить менше доби, а вартість нижча на 15%. За словами чиновника, завдяки поліпшенню сервісних послуг вдалося збільшити частку цього виду залізничних перевезень в порівнянні з автомобільними.

 

- Ми можемо транспортувати контейнерами широку номенклатуру вантажів. Це і чорні метали, хімічні та мінеральні добрива, руда, будівельні матеріали, цукор, рослинні масла, лісоматеріали, папір і картон. Послуга з перевезення вантажів у складі контейнерних поїздів дозволяє істотно прискорити доставку, підвищує збереження вантажів і спрощує процедуру митного оформлення, - додав Є.Кравцов.

 

Тема маршрутизації залізничних перевезень контейнерів була у фокусі уваги учасників Міжнародного транспортного форуму TRANS EXPO ODESSA 2018 і в вигляді конкретного проекту була представлена 26 вересня на презентації нової інвестиційної програми компанії «Контейнерний термінал Одеса» (ДП «КТО», дочірня структура німецького логістичного концерну HHLA)

.

Як зазначив гендиректор ДП «КТО» Анастас Коккін, повідомлення в ЗМІ про нібито неефективне використання рухомого складу в даному сегменті перевезень не відповідає дійсності. Про це красномовно свідчить статистика завантаження існуючих маршрутів.

 

- Поїзд на станцію Рожнятів Івано-Франківської області запущено 5 місяців назад і на сьогоднішній день завантажений на 80%, - розповів А.Коккін. - Поїзд на Дніпро, який почав курсувати тільки два місяці тому, вже завантажений на 60%. Поїзд на Харків (було всього 4 відправки) завантажений в середньому поки до 30%. Як показала практика, завантаження зростає з кожною новою відправкою...

 

У свою чергу адміністрація Одеського порту розглядає збільшення кількості контейнерних поїздів як важливий етап впровадження європейських підходів до організації мультимодального сервісу.

 

- Якщо ми хочемо, щоб дороги в нашій країні були такі ж, як в Європі, щоб їх не розбивав великовантажний транспорт, ми повинні змінювати процентне співвідношення автомобільних і залізничних перевезень в бік збільшення других, - говорить начальник адміністрації порту Ігор Ткачук. - Так, процес переорієнтації ринку непростий і вимагає системної роботи з експедиторами. Щоб внести корективи у відпрацьовані роками логістичні ланцюжки потрібен час. Але клієнти порту позитивно сприймають нововведення, оскільки це обіцяє чималі вигоди в швидкості доставки вантажу маршрутним поїздом. Економія становить до 60-70 годин. В умовах жорсткої конкуренції між постачальниками імпорту це дуже суттєво…

Джерело: www.port.odessa.ua